Kto namalował ten obraz?

Wszystko to, co nie jest związane z tematyką forum, lub nie "zmieściło się" w innych działach.

Kto namalował ten obraz?

przez Magik » 24 sty 2011 17:09

Intryguje mnie, czyj jest ten obraz, jak ktoś wie - niech da znać.

Obrazek
aktywny
aktywny

Re: Kto namalował ten obraz?

przez PannaPsycho » 24 sty 2011 17:27

Poszperałam trochę i znalazłam: Henri De Toulouse-Lautrec.
Jak patrze na te zagraniczne imiona i nazwiska ciesze się że jestem polką :lol: .
"We wszystkim w pełni zaprzecz sobie, poczuj się jak parszywy szczur.
Wtedy, bez lęku o swe zdrowie, bij z całej siły głową w mur.
" - Jacek Kaczmarski
aktywny
aktywny

przez Magik » 24 sty 2011 18:19

PannaPsycho napisał(a):Poszperałam trochę i znalazłam: Henri De Toulouse-Lautrec.
Jak patrze na te zagraniczne imiona i nazwiska ciesze się że jestem polką :lol: .

Dziękuję za pomoc :D Tego właśnie szukałem, swoją drogą ciekawą biografię ma Henri De Toulouse-Lautrec, miał 1,5m wzrostu, poza tym straszny z niego dziwkarz był :lol: Ale pięknie malował, doskonale potrafił uchwycić ruch.
aktywny
aktywny

przez MargolMalarz » 24 sty 2011 20:43

Koleżanka miała dobry refleks, może kiedyś będzie na forum jakiś konkurs - w stylu, kto pierwszy rozpozna obraz :D
częsty bywalec
częsty bywalec

przez PannaPsycho » 24 sty 2011 22:09

Jeśli kiedykolwiek ktoś będzie chciał zrobić taki konkurs radzę nie wstawiać obrazów które mają w linku zawartą jego nazwę :lol: .
Gdyby nie to nie miała bym pojęcia kto go namalował :D
" - Jacek Kaczmarski
aktywny
aktywny

przez Magik » 25 sty 2011 00:28

PannaPsycho napisał(a):Jeśli kiedykolwiek ktoś będzie chciał zrobić taki konkurs radzę nie wstawiać obrazów które mają w linku zawartą jego nazwę :lol: .
Gdyby nie to nie miała bym pojęcia kto go namalował :D

Faktycznie, ale gafę strzeliłem, to się już więcej nie powtórzy :lol: Teraz zadanie dla ambitnych, czyj to obraz:

Obrazek
aktywny
aktywny

przez PannaPsycho » 25 sty 2011 03:39

Winslow Homer - The Stormy Sea. Mimo iż w adresie nie było podanego tytułu sprawdzenie wielkości obrazka nie było problemem, następnie tylko przeszukanie google z nakierowaniem na dane wielkości pod tagami: obraz a następnie pictures i voilà! Następnie tylko wejście na stronę gdzie został obraz zamieszczony i jak się spodziewałam, jest też napisany autor...
W tych czasach wystarczy spryt i odrobina dobrych chęci by coś znaleźć :lol: Jestem z siebie dumna!
" - Jacek Kaczmarski
aktywny
aktywny

przez Magik » 25 sty 2011 14:08

PannaPsycho napisał(a):Winslow Homer - The Stormy Sea. Mimo iż w adresie nie było podanego tytułu sprawdzenie wielkości obrazka nie było problemem, następnie tylko przeszukanie google z nakierowaniem na dane wielkości pod tagami: obraz a następnie pictures i voilà! Następnie tylko wejście na stronę gdzie został obraz zamieszczony i jak się spodziewałam, jest też napisany autor...
W tych czasach wystarczy spryt i odrobina dobrych chęci by coś znaleźć :lol: Jestem z siebie dumna!

Doprawdy zaskakujesz swoim obyciem w internecie :) Jestem pod wrażeniem :!: Obraz przepiękny (moim zdaniem), dziękuję za znalezienie autora, zagadka rozwiązana. Ale spokojnie, poszukam jeszcze jakiegoś obrazu, trochę utrudnię zadanie - wtedy zobaczymy, kto go rozpozna :P
aktywny
aktywny

przez MargolMalarz » 25 sty 2011 14:23

Cóż za wyrafinowane metody wyszukiwania autorów obrazów, nawet nie zdążyłem przyłączyć się do tego "wyścigu" :D Czekam na następne zadanie, może mi się też raz uda :roll:
częsty bywalec
częsty bywalec

przez Magik » 26 sty 2011 16:03

Teraz kolejna zagadka, kto namalował ten obraz, nie powinno być trudne ;)

Obrazek
aktywny
aktywny

Następna strona